KONST / Litografier / Litografi 7797435
nr 779 7435
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Litografi, Bengt Lindström (1925-2008), 76/100, signerad, motivets mått: 71x49
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 24 september 2012
kl 19:29:00
20/9 19:25:31
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström